„Elektrum Lietuva“: pirmąjį metų ketvirtį saulės elektros gamyba augo 9 proc.

Kostas Dryžas, Elektrum Lietuva

Pirmąjį šių metų ketvirtį privačiose saulės elektrinėse Lietuvoje buvo pagaminta beveik dešimtadaliu daugiau elektros nei tą patį laikotarpį pernai. Didžiausia energijos generacija fiksuota kovo mėnesį, rodo energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ duomenys.

Per pirmus tris metų mėnesius privačios saulės jėgainės pagamino 113 kilovatvalandžių (kWh) kilovatui elektros energijos, arba 9 proc. daugiau nei prieš metus. Gamybos apimtys labiausiai augo Vilniaus ir Šiaulių regionuose – atitinkamai 20 ir 16 proc., arba iki 119 ir 117 kWh kilovatui. Kiek mažesnis augimas stebėtas Panevėžio regione, kuriame per pirmąjį 2024 m. ketvirtį elektros gamyba iš saulės siekė 101 kWh kilovatui ir buvo 15 proc. didesnė nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Mažiausias augimo pokytis fiksuotas Kauno regione. Čia gyvenantys saulės elektrinių savininkai pagamino 1 proc. daugiau elektros energijos nei pirmąjį 2023 m. ketvirtį. Tuo metu Klaipėdoje tvarios saulės energijos gamybos apimtys buvo 7 proc. mažesnės nei prieš metus ir siekė 117 kWh kilovatui.

REKLAMA

Anot įmonės „Elektrum Lietuva“ Technikos ir tiekimo departamento vadovo Kosto Dryžo, elektros gamybos iš saulės energijos apimtys tiesiogiai koreliuoja su saulės spindėjimo trukme, o sausio–kovo mėnesiais saulę dažniau temdo debesys, todėl saulėtų valandų skaičius įprastai būna vienas mažiausių metuose. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sausį saulė Lietuvoje švietė 37 valandas, vasarį – beveik 39.

„Pakankamai saulėtas kovas, ypač pirmosios jo savaitės, lėmė bendrą gamybos augimą ir iš dalies kompensavo ribotą gamybą sausio ir vasario mėnesiais. Tai tiksliausiai įrodo skaičiai – kovą šalyje saulė vidutiniškai spindėjo 153 valandas. Bendrai vertinant metų pradžios rezultatus, saulės elektros gamybos apimtys reikšmingai nesiskyrė nuo įprastų šiems mėnesiams rodiklių. Antrasis metų ketvirtis, jeigu nesulauksime orų netikėtumų, turėtų būti palankesnis ir sugeneruoti didesnius elektros kiekius privačiose saulės elektrinėse“, – sako „Elektrum Lietuva“ atstovas.

Bendrovės duomenimis, sausį privačiose saulės jėgainėse buvo pagamintos 8 kWh kilovatui, kai prieš metus šis rodiklis siekė 7 kWh. Paskutinį žiemos mėnesį gamybos apimtys siekė 22 kWh kilovatui ir buvo 18 proc. mažesnės nei atitinkamu laikotarpiu pernai, kai elektros gamyba iš saulės siekė 28 kWh kilovatui.

Kovą, lyginant su tuo pačiu mėnesiu pernai, žaliosios saulės energijos apimtys buvo didesnės 20 proc. ir siekė 83 kWh kilovatui.

„Elektrum Lietuva“ duomenimis, per 2023 m. privačios Lietuvos saulės elektrinės iš viso pagamino 1 011 kWh kilovatui elektros energijos.

Apie bendrovę:

Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 12 tūkst. įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko daugiau kaip 211 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 800 bendrovių, yra įrengusi virš 2000 saulės elektrinių bei šešis saulės parkus (29,6 MW). Vystomi nauji saulės ir vėjo parkai, kurių bendra galia viršys 300 MW.

Daugiau informacijos:
Milda BasijokienėAtstovė spaudai
„Elektrum Lietuva“
milda.basijokiene@elektrum.lt
Tel. 8 629 76223

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA