Karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos – tai vertybinis objektas tiek „Eika“ grupei, tiek visai Lietuvai.

Bataliono dydžio karinio miestelio Šiauliuose plotas užima 7,8 ha. Miestelyje, kuris pritaikytos nuolatos gyventi apie 660 karių, įrengti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai.

2022 m. IV-ą ketvirtį pradėtos karinio miestelio Šiauliuose statybos baigtos ir jau atiduotos į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos rankas. Projektą įgyvendino UAB „Eika“ grupei priklausančios įmonės UAB „Partnerystės projektai keturi“ ir UAB „Samogitia miestelis“. Netrukus 7,8 ha teritorijoje įsikurs vienas jauniausių kariuomenės vienetų – „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Marginio pėstininkų batalionas.

Bataliono dydžio karinio miestelio Šiauliuose plotas užima 7,8 ha. Miestelyje, kuris pritaikytos nuolatos gyventi apie 660 karių, įrengti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas ir kt. Taip pat erdvės sportui. Miestelyje yra ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat įrengtos ir rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams ir žmonėms su negalia. 

„EIKA grupė savo portfelį papildė Lietuvos demokratijai bei jos saugumui svarbiu objektu – kariniu miesteliu Šiauliuose, kurio plėtojimas buvo naujas tokio tipo projektas įmonių grupei. Šiuo metu esančios geopolitinės situacijos kontekste jis tapo dar reikšmingesnis. Moderni ir išvystyta karinio miestelio infrastruktūra leis turėti tokias sąlygas, kurios būtinos aukšto lygio NATO kariuomenės parengtumui“, – teigia Domas Dargis, „Eika“ grupės generalinis direktorius.

REKLAMA

UAB „Partnerystės projektai keturi“ sutartį su Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija dėl Šiaulių gynybinės infrastruktūros dalinio plėtojimo ir administravimo pasirašė 2021 m. sausio mėnesį. Sutarties trukmė – 15 metų. 2022 m. spalio mėnesį buvo gautas statybų leidimas ir iškart pradėtos statybos. 

Apie „Eika“ įmonių grupę

„Eika“ grupė – veikianti nuo 1993 m. bei sukaupusi įvairiapusę patirtį nekilnojamo turto projektų plėtojime ir valdyme. Veiklą pradėjusi nuo remonto darbų, statybinių prekių parduotuvės, individualių namų ir pirmųjų kotedžų Lietuvoje statybos iki į dangų besistiebiančių verslo centrų, ištisų gyvenamųjų kvartalų plėtojimo. Šiai dienai šalia prigimtinės veiklos – nekilnojamo turto plėtojimo – įmonė kuria technologijas, perorientuoja veiklą tvarumo principais, gamina saulės energiją, teikia apgyvendinimo paslaugas, valdo investicinius fondus, investuoja užsienyje bei yra vienas didesnių šalies labdarių. 

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA