Lietuvos apeliacinis teismas: ŠRATC bus atlyginta daugiau nei 445 tūkst. eurų žala

Neeksploatuojami konteineriai ŠRATC nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.

Remiantis Lietuvos apeliacinio teismo skelbiama informacija, pagal 2018 metais sudarytą daugiau kaip 4 mln. eurų vertės sutartį bendrovės „TIS“, „Helanas“ ir Belgijoje registruota „Zweva Environment BVBA“ įsipareigojo įrengti 289 atliekų surinkimo aikšteles bei jose sumontuoti 1 290 pusiau požeminių konteinerių. Visgi įmonėms įrengus 96 aikšteles ir pastačius 429 nekokybiškus konteinerius, sutartis buvo nutraukta.

ŠRATC, siekdamas užbaigti suplanuotus darbus, atliko naujus pirkimus ir su nauju tiekėju sudarė sutartį dėl neįrengtų 193 atliekų surinkimo aikštelių ir 861 konteinerių. Apeliacinio teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad atliekų tvarkymo centras su bendrovėmis sutartį nutraukė dėl pažeidimų, o konkurso būdu dėl tų pačių prekių ir paslaugų sudarė pakeičiančią sutartį, todėl turi pagrindą reikalauti žalos atlyginimo.

REKLAMA

Apeliacinės instancijos teismas sutiko, kad ŠRATC patirtos žalos dydis yra nustatytas tinkamai.

„Tai dar viena ŠRATC laimėta teismo byla su nesąžiningai paslaugas teikusia privačia bendrove. Teismai užtrunka laiko, bet svarbu, kad teisingumas nugali ir tik pakartosiu, ką ne kartą esu pabrėžęs – Šiaulių regione nesąžiningiems paslaugų tiekėjams atliekų tvarkymo grandinėje vietos nėra. Dėkojame mums šioje byloje talkinusiems NOOR teisininkams ir džiaugiamės šiuo Apeliacinio teismo sprendimu, kuris turėtų būti dar vienu įspėjimu bandantiems nesąžiningai pasipelnyti teikiant paslaugas. Kartu dar kartą atsiprašome Šiaulių miesto gyventojų už laikinai patirtus nepatogumus siekiant teisingumo“ – sakė ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Lietuvos apeliacinio teismo ir VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA