„Nissan“ pristatė naująjį „Qashqai“

Nissan Qashqai

Per kiek daugiau nei trejus metus nuo trečiosios kartos „Nissan Qashqai“ pasirodymo Europoje parduota daugiau nei 350 000 jo vienetų. Norint savo segmente Senajame žemyne išlaikyti pirmaujančią poziciją, atėjo laikas visapusiškai atnaujinti modelį: atlikti tiek estetinius, tiek reikšmingus technologinius patobulinimus.

Nissan Qashqai

„Daugybė „Qashqai“ modelio atnaujinimų buvo padaryta siekiant padidinti jo patrauklumą, tarp jų – naujo lygio „N-Design“ įranga. Be to, visame modelio asortimente atsirado papildomų komforto patobulinimų, o dėl naujų „Google“ funkcijų jis savo segmente išsiskiria skaitmeninėmis integracijomis. Unikaliu dizaino, patogumo ir veiksmingų technologijų deriniu pasižymintis „Qashqai“ atvėrė atskirą segmentą. Atnaujinimai leidžia „Nissan“ išlaikyti krosoverių segmento kūrėjų ir novatorių pozicijas“, – sakė Arnaud Charpentier, „Nissan AMIEO“ (Afrika, Viduriniai Rytai, Indija, Europa ir Okeanija) regiono produktų strategijos viceprezidentas.

Atšviežinta išvaizda

Žvelgiant į naujojo modelio išvaizdą, į akis krenta visapusiškai atnaujintos priekinės grotelės. Dizaineriai, įkvėpti senoviškų japoniškų šarvų, sukūrė dešimtis trimačių kablelio formos elementų. Šie blizgiais juodais dažais nudažyti elementai atrodo tarsi plūduriuojantys erdvėje tarp variklio dangčio krašto ir numerio laikiklio.

REKLAMA

Naujuosiuose priekiniuose žibintuose sumontuotą adaptyviųjų tolimųjų šviesų modulį papildo mažesnis blokas, padedantis plačiau paskirstyti spindulius. Šis sprendimas užtikrina geresnį matomumą esant prastam apšvietimui ir tvyrant rūkui.

Nissan Qashqai

Dieninius žibintus, esančius žemiau pagrindinių šviesų, sudaro penki maži lęšiai. Jie yra tokios pat formos kaip radiatoriaus grotelių „kableliai“. Dienos šviesos juosia pagrindinio priekinio žibinto lęšį ir jį susijungia su plonu žibintu virš jo.

Nauji 18 colių lengvojo lydinio ratlankiai dabar standartiškai montuojami nuo vidutinio įrangos lygio. Aukštesniuose įrangos lygiuose siūlomi nauji 19 arba net 20 colių lengvojo lydinio ratlankiai.

Naujas įrangos lygis

Atnaujinto modelio naujiena – „N-Design“ lygio įranga. Ji buvo specialiai sukurta „Qashqai“ pirkėjams, kurie norėtų, kad jų pasirinkto automobilio versija atrodytų drąsesnė ir lepintų akį unikaliomis estetinėmis detalėmis.

Apatinė kėbulo dalis po durimis ir ratų arkomis yra „N-Design“ modelio kėbulo spalvos. Taip pat ši versija gali būti komplektuojama su unikaliais, visiškai naujais 20 colių lengvojo lydinio ratlankiais.

Nissan Qashqai

Aukštesnio įrangos lygio modeliuose prietaisų skydelio, durų įdėklų bei porankių, centrinės konsolės ir kitos dalys gali būti aptrauktos „Alcantara“ oda. Aukščiausio įrangos lygio automobiliuose taip pat buvo atnaujintos sėdynių apdailos detalės – dabar jos užtikrina dar aukštesnę kokybę.

Patobulinta neatsiejama technologija

Viena dažniausiai naudojamų „Qashqai“ funkcijų – aplinkinio vaizdo monitorius (AVM) – taip pat buvo visapusiškai patobulinta. Tai yra išskirtinė „Nissan“ technologija, sukurta dar 2007 m.

Kai įjungiama atbulinės eigos pavara, keturių išorinių kamerų vaizdas sujungiamas, kad vairuotojas vaizdą matytų lyg iš paukščio skrydžio. Tai leidžia saugiau manevruoti. Atnaujintoje AVM sistemoje naudojamos kameros perduoda itin aiškų vaizdą bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

Dabar sistema apima ir 3D funkciją: vairuotojas gali matyti automobilį ne tik iš viršaus, bet ir iš aštuonių skirtingų išorinės kameros vaizdo taškų. Automobilį galima vizualizuoti iš priekio, galo, šonų ar kampų. Tai padeda nustatyti bet kokius nematomus išorinius pavojus.

Nissan Qashqai

Be to, dėl papildomos funkcijos vairuotojas aiškiai mato priekinių ratų padėtį – lyg žiūrėtų į juos iš apačios. Tai leidžia tiksliai manevruoti ankštose vietose, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelėse. Jose dažnai būna betoninių bortelių, į kuriuos galima apgadinti ratlankius.

Kita nauja išmanioji AVM funkcija leidžia „Qashqai“ vairuotojui išsaugoti dažnai lankomas stovėjimo vietas, kad automobilis automatiškai atpažintų jas naudodamas geolokacinę pozicionavimo sistemą (GPS). Kai taip atsitiks, transporto priemonė įsimins tikslią padėtį, kad kiekvieną kartą ją būtų galima pastatyti be vargo – tai ypač naudinga siaurose erdvėse.

Efektyvesnės pagalbos vairuotojui sistemos

Autonominio avarinio stabdymo funkcijos buvo perkalibruotos, kad tiksliau nustatytų riziką ir greičiau reaguotų galimo susidūrimo atveju. Tai taikoma priekinio avarinio stabdymo dėl galimo susidūrimo su automobiliu, pėsčiuoju ar dviratininku sistemoms ir išmaniojo avarinio stabdymo funkcijai.

Avarinio eismo juostos laikymosi sistema dabar automatiškai aktyvuojama vos užvedus „Qashqai“. Ji suaktyvina įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos ir nukrypimo nuo juostos prevencijos sistemas, kai greitis viršija 60 km/val. Vairuotojui siunčiami įspėjimai vairo vibracijomis, kuomet sistema nustato, kad automobilis yra per arti eismo linijų arba kelio pakraščio.

Nissan Qashqai

Atnaujinto „Qashqai“ naujiena – greitas ir paprastas „Driver Assist Custom“ režimas, leidžiantis vairuotojams greitai ir tiksliai pritaikyti skirtingų pagalbos technologijų intervencijos lygį pagal savo pageidavimus.

„Google“ integracija

Atnaujintas „Qashqai“ yra pirmasis „Nissan“ modelis su integruotomis „Google“ paslaugomis, kurios leidžia sujungti skaitmeninį vairuotojo gyvenimą ir jo automobilį.

„Qashqai“ standartiškai komplektuojamas su „Google“ žemėlapiais, o prisijungę vairuotojai gali pasiekti savo mėgstamas ir lankytinas vietas per asmeninę „Google“ paskyrą. Tai sumažina priklausomybę nuo mobiliojo telefono ir ryšio tiekėjo tinklo. Kadangi duomenys atnaujinami belaidžiu būdu, žemėlapio informacija visada būna naujausia.

„Google Assistant“ funkcija suteikia vairuotojui galimybę naudotis balso komandomis, kad nereiktų paleisti vairo. Vairuotojai taip pat gauna prieigą prie programėlių ekosistemos: jas galima atsisiųsti iš „Google Play“.

Elektromobilumas be įkrovimo

Naujasis „Qashqai“ siūlomas su hibridine galios sistema arba su „e-POWER“ – unikalia elektrifikuota jėgos pavara. Ją sudarantis benzininis variklis teikia elektros energiją elektros motorui. Šis naudojamas tik ratams sukti. Tai kur kas paprastesnis modelis nei daugybė šiandien parduodamų tradicinių hibridų.

Tiesioginis elektros variklio galios tiekimas į ratus reiškia didelį momentinį sukimo momentą ir nuoseklų įsibėgėjimo pojūtį. Taip suteikiamas elektromobilio vairavimo pojūtis, tačiau nereikia sukti galvos dėl įkrovimo. Šis dalykas gali atrodyti patrauklus tiems klientams, kurie dar nėra visiškai pasiruošę pereiti prie elektromobilių.

Vienintelis sistemoje naudojamo pažangaus 3 cilindrų variklio su turbokompresoriumi vaidmuo yra gaminti elektros energiją. Per keitiklį ji siunčiama į 140 kW galios elektros motorą arba į 1,8 kWh talpos bateriją (arba į abu, pagal poreikį).

Nuo 2022 m. rugsėjo mėn., kai ši pavara buvo pristatyta „Qashqai“ ir „X-Trail“ modeliuose, „Nissan“ pardavė daugiau nei 100 000 „e-POWER“ galios sistemą turinčių transporto priemonių Europoje.

Naujasis „Qashqai“ jau dabar gaminamas „Nissan Sunderland“ gamykloje Anglijoje.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA