„Smartpost Itella“ investuoja 14 mln. eurų į naujo logistikos centro statybas

Siuntų terminalų tinklą „Smartpost” valdanti „Smartpost Itella”, tęsdama strateginę plėtrą Baltijos šalyse, šių metų gegužę pradeda logistikos centro Estijoje statybas.
Logistikos centras

Siuntų terminalų tinklą „Smartpost” valdanti „Smartpost Itella”, tęsdama strateginę plėtrą Baltijos šalyse, šių metų gegužę pradeda logistikos centro Estijoje statybas.

Šis logistikos centras bus statomas 3 hektarų ploto sklype bei taps vienu didžiausių „Posti” grupės logistikos centrų Baltijos šalių regione. Viso investicija į naująjį logistikos centrą sieks 14 mln. eurų bei atlieps strateginį įmonės tikslą augti regione bei tapti viena iš rinkos lyderių.

„Mūsų turimi duomenys rodo, kad vartotojų įpročiai apsipirkti internetu ir toliau auga visose Baltijos šalyse. Atitinkamai auga ir siuntų terminalų poreikis. Naujasis logistikos centras Estijoje patrigubins mūsų rūšiuojamų siuntų pajėgumus minėtoje šalyje ir užtikrins kokybiškas paslaugas ištisus metus”, –  sako bendrovės „Smartpost Itella” vadovas Gediminas Mickus.

REKLAMA

Gediminas Mickus

Pasak jo, naujasis logistikos centras padės dar labiau automatizuoti siuntų pristatymo procesus ir auginti bendrovės pajėgumus. Būsimasis centras sukurtas naudojant vadinamąją išmaniojo namo koncepciją, o tai reiškia, kad pastate įrengta jutiklių sistema leidžia nuotoliniu būdu valdyti ir nuolat stebėti visus procesus.

Naujasis logistikos centras bus atidarytas kitų metų pradžioje. Jo plotas sudarys apie 7500 kvadratinių metrų, o ateityje jis galės būti plečiamas dar 2400 kvadratnių metrų.

Būsimasis logistikos centras taip pat turės elektroninių automobilių įkrovimo stoteles. Jame vienu metu bus galima pakrauti net iki 82  automobilių. O tai bendrovę dar labiau priartins iki nulinės anglies dvideginio emisijos. Projektuojant naująjį pastatą didelis dėmesys taip pat buvo skirtas darbo saugos užtikrinimui.

Šių metų pradžioje bendrovė „Smartpost Itella” jau skelbė apie savo plėtrą. Tuomet buvo pranešta apie 2 mln. eurų investiciją į paštomatų tinklo plėtrą, kurios metu per 2024 m. bendrovė įrengs 63 naujus terminalus Latvijoje, 25 Lietuvoje bei 12 Estijoje. Iš viso tinklas Baltijos šalyse išaugs 10 proc. Taip pat bus plečiami jau egzistuojantys terminalai. Latvijoje bus išplėsta 40 terminalų, Lietuvoje 15 bei 5 Estijoje.

„Paštomatų tinklą plečiame matydami augantį jų naudojimo poreikį ir siekdami užtikrinti kuo didesnį patogumą savo klientams. Pernai pamatėme, jog „Smartpost” paštomatų paklausa reikšmingai išaugo. Naujai įrengiami paštomatai leis gyventojams savo siuntas atsiimti ir išsiųsti jiems patogesnėse vietose, arčiau namų”, – tuomet sakė G. Mickus.

„Smartpost Itella” Lietuvoje paštomatus ir atsiėmimo taškus yra įrengusi 376 lokacijose. Tai – antras pagal dydį „Smartpost” atsiėmimo taškų skaičius Baltijos šalyse. Viso Baltijos šalyse yra 991 siuntų atsiėmimo taškas ir paštomatas.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA