Vilniuje žurnalistai simboliškai bandys išlaisvinti diktatorių įkalintus savo kolegas

Pasaulinę spaudos laisvės dieną Vilniuje skirtingų šalių žurnalistai buvusio Lukiškių kalėjimo teritorijoje organizuoja akciją #laisvęžurnalistams.

Pasaulinę spaudos laisvės dieną Vilniuje skirtingų šalių žurnalistai buvusio Lukiškių kalėjimo teritorijoje organizuoja akciją #laisvęžurnalistams.

Jos metu bus simboliškai išlaisvinti Baltarusijos diktatoriaus įkalinti kolegos ir prisimintas kiekvienas šiuo metu už savo profesinę veiklą kalėjimuose kankinamas žurnalistas.

Gegužės 3 dieną 10.00 valandą prie buvusio Lukiškių kalėjimo ir jo viduje grupė Baltarusijos režimo persekiojamų ir Lietuvos sostinėje prieglobstį radusių žurnalistų palaikomi savo kolegų iš Lietuvos susitinka bendrai solidarumo akcijai, kuria primenama, kad žurnalistikos veiklas nėra joks kriminalas ir už tai negali būti kankinami žurnalistai nė vienoje šalyje.

REKLAMA

Demokratinėse šalyse įprastai garantuojama spaudos, žodžio laisvė nedemokratinėse šalyse yra absoliučiai sunkiai įsivaizduojama ir pasiekiama vertybė.

Kaip teigia Vilniuje veikiančios Baltarusijos žurnalistų asociacijos vadovas Andrej Balstunets (ši organizacija gina nepriklausomus žurnalistus ir dėl to Lukašenkos režimo pripažinta ekstremistine), „baltarusiai apie spaudos laisvę svajoja jau 30 metų, tačiau realiai jie matė tik tris dešimtmečius vykstantį karą prieš žurnalistus“.

Šiemet Pasaulinę spaudos laisvės dieną Baltarusijoje už grotų sutiks 35 žiniasklaidos atstovai. Ir tai dar ne viskas, nes daugybė žurnalistų patiria kitokį persekiojimą, represijas ar terorą.

Žurnalistai Vilniuje bandys solidariai pasakyti, kad negalima pasauliui pamiršti apie Baltarusijos režimą ir jo persekiojamus žmones. Žurnalistai sako, kad neturime sustoti remti kolegas ir reikia reikalauti paleisti politinius kalinius.

Panaši akcija vyko ir pernai Vilniuje, o vėliau persikėlė į kitas Europos šalis.

Journalism is not a crime! Video of solidarity action organized by BAJ and LUJ in Vilnius

Daugiau informacijos ar papildomų komentarų galima kreiptis šiais kontaktais:

Tel. 8-612-63838, e. paštas pirmininkas@lzs.lt

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA