„Miesto naujienos“ siekia stiprinti pasitikėjimą per tarptautinį mechanizmą

Augant nepasitikėjimui žiniasklaida ir žurnalistais, žurnalistinis turinys platformose tiesiogiai konkuruoja su bet kokiu kitu turiniu.

Augant nepasitikėjimui žiniasklaida ir žurnalistais, žurnalistinis turinys platformose tiesiogiai konkuruoja su bet kokiu kitu turiniu.

Suprasdami, kad reikia skubiai ieškoti sprendimų, kaip atkurti pasitikėjimą ir sudaryti palankias sąlygas jam atsigauti Lietuvos regionų naujienų portalas „Miesto naujienos“ praneša apie svarbų žingsnį į priekį, siekiant stiprinti pasitikėjimą žiniasklaida ir žurnalistais.

REKLAMA

ŽURNALISTIKA IR INFORMACIJA VS. „F*KE NAUJIENOS“

„Mes gyvename didžiulio informacijos srauto eroje. Internete algoritmai linkę sustiprinti kraštutinumus – sensacingumą, gandus, neapykantą ir melą. Nuomonės ir įsitikinimai pranoksta faktus. Didžiųjų technologijų taisyklių kūrėjai nėra niekam atskaitingi. Žaidimo taisyklės nėra skaidrios ir nuolat keičiasi. Šioje nuolat besikeičiančioje žaidimo aikštelėje tikroji žurnalistika ir objektyvių bei patikrintų naujienų sklaida yra nesąžiningai nepalankioje padėtyje, praranda reputaciją, pasiekiamumą ir pajamas, todėl ji vis mažiau konkurencinga. Tą logiką reikia apversti.“ – problemos svarbą įvardija Lietuvos regionų naujienų portalo „Miesto naujienos“ įkūrėjas.

Ši iniciatyva yra įgyvendinama per tarptautinį mechanizmą, kurį globoja Europos standartizacijos komitetas (CEN). Tai yra svarbus žingsnis, nes apdovanojant žurnalistus už jų įsipareigojimą patikimai ir etiškai atlikti savo darbą, skatinamas aukščiausių žurnalistikos standartų laikymasis.

PATIKIMŲ NAUJIENŲ RENGIMAS IR PLATINIMAS

Žurnalistai be sienų (RSF) ir 130 tarptautinių ekspertų bendradarbiavimas sukurti šią iniciatyvą kaip ISO standartą, yra svarbus ženklas mūsų įsipareigojimui stiprinti ne tik pasitikėjimą žiniasklaida, bet ir pačiais žurnalistais.

„Naujienų – žinių kokybės ir nepriklausomumo kriterijai turi būti skaidrūs ir patikrinami, kad būtų atkurtas pasitikėjimas informavimo priemonėmis. Tuo tikslu žurnalistikos pasitikėjimo iniciatyva pateikė standartizuotus rodiklius, kad žiniasklaidos priemonės, tame tarpe ir mes, galėtų įvertinti save, pasirengti ir jų laikytis, o piliečiams, reklamuotojams ir reguliavimo institucijoms teikti aišką ir patikimą informaciją“ – pasirinkimą prisijungti prie iniciatyvos komentuoja portalo vyriausiasis redaktorius.

Žurnalistikos pasitikėjimo iniciatyva (JTI) nereitinguoja ir nevertina atskirų turinio dalių, nes toks mechanizmas gali būti netinkamai naudojamas siekiant apriboti žodžio laisvę.

„Miesto naujienos“ įsipareigoja toliau skatinti nešališkumą, objektyvumą ir profesinį žurnalistikos standartų laikymąsi. Mūsų redakcinė politika ir žurnalistų etikos kodeksas, kuriuose siekiame užtikrinti skaidrumą ir atvirumą mūsų veikloje, yra pateikti vertinti Audituojamų žiniasklaidos priemonių aljansui (Alliance for audited media).

Mes tikimės, kad mūsų prisijungimas prie „Žurnalistikos pasitikėjimo iniciatyvos“ suteiks mūsų skaitytojams papildomą garantiją dėl patikimos ir aukštos kokybės žinių teikiamų mūsų portale.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA