Šeimos gydytojas įvardijo privalumus keliaujant pavasarį: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite imunitetą

Turkija

Nuo permainingų orų pavargę lietuviai jau pasvajoja apie poilsį šiltuose kraštuose. Tačiau norint pasilepinti vasariška šiluma, nebūtina jų atidėti vasarai – kelionės pavasarį turi daugiau privalumų. Gydytojų teigimu, pavasario išvykos svetur gali išsklaidyti po žiemos likusį nuovargį, pagerinti tiek fizinę, tiek emocinę žmogaus būklę.

Nelaukti vasaros sezono ragina ir kelionių organizatoriai: pietų šalyse jau dabar galima pasilepinti ne tik vasariška šiluma, bet ir mažesnės kelionių kainomis.

„Keliauti pavasarį lietuvius skatina ne tik skaisčios saulės ir poilsio paplūdimyje ilgesys. Dar neprasidėjus pagrindiniam turistiniam sezonui, kelionių kainos būna patrauklesnės, šiuo metu galima netgi rasti pasiūlymų po 200 eurų, o dėl mažesnių turistų srautų lengviau aplankyti populiariausius šalies objektus“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

REKLAMA

Ji pastebi, kad dažniausiai pavasarį tautiečiai keliauja į Turkijos, Egipto, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos kurortus. Čia vos įpusėjus balandžiui jau galima mėgautis puikiais orais ir maudynėmis jūroje.

Keliauti pavasarį – verta

Šeimos gydytojas Julius Ališauskas įsitikinęs: keliauti reikia visais metų laikais, bet kelionės pavasarį yra daugeliu atvejų pranašesnės.

„Gyvenant Lietuvoje, saulėtas dienas šaltuoju metų laiku galime skaičiuoti valandomis, todėl nenuostabu, kad nors ir artėjant vasarai, dar vis jaučiamės fiziškai išsekę, be jėgų, esame apatiški, neturime nuotaikos. Puiki išeitis – pavasario atostogos saulėtose šalyse, kur bus galima pasipildyti vitamino D ir puikių emocijų atsargų“, – pasakoja J. Ališauskas.

Jo teigimu, žmonės daugelio ligų priežastimi įvardina stresą, tačiau pernelyg retai jie gydymui naudoja atostogas ir išvyksta svetur.

„Atostogos suteikia galimybę atsiriboti nuo darbo, rūpesčių, leidžia pamiršti kasdienę rutiną. Aplinkos pakeitimas, šiltas oras ir kokybiškas laiko praleidimas su šeima teigiamai veikia mūsų emocinę sveikatą, leidžia susigrąžinti jėgas ir atsigauti“, – dalijasi šeimos gydytojas.

Mažesnė ligų rizika

Pasak J. Ališausko, kelionės pavasarį yra naudingos ne tik poilsio, bet ir sveikatos atžvilgiu.

„Viena iš priežasčių, kodėl verta rinktis atostogas pavasarį – mažesnis UV indeksas. Daugelyje šiltų šalių jis yra net 2–3 vienetais žemesnis nei vasarą, todėl sumažina riziką susirgti odos ligomis. Visgi, tai tikrai neatleidžia nuo pareigos teptis ir kas kelias valandas atnaujinti SPF50 kremą nuo saulės“, – primena J. Ališauskas.

Švelnesnė oro temperatūra pavasarį yra dėkinga kelionėms, nes sveikatą alinantys karščiai dar nebūna prasidėję.

„Taip sumažinama rizika patirti saulės ar šilumos smūgį bei pajusti dehidratacijos simptomus. Nepaisant to, vis tiek būtina turėti galvos apdangalą, natūralių audinių drabužių bei lengvų apdarų ilgomis rankovėmis, kurie saugos nuo perkaitimo ir nudegimo“, – sako sveikatos specialistas.

Pavasarį turistų skaičius viešbučiuose, lankytinose vietose ir baseinuose yra gerokai mažesnis nei sezono metu, todėl, gydytojo teigimu, taip pat mažesnė tikimybė užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

Tenerifė

Kokių vaistų gali prireikti?

Vykstant į užsienį, būtina pasirūpinti tinkamu vaistinėlės turiniu – taip išvengsite netikėtumų ir galėsite mėgautis poilsiu be streso.

„Visai nesvarbu, į kokią kelionę vykstate, būtinai su savimi turėkite nuolatos vartojamus vaistus. Tačiau jie turėtų būti originaliose pakuotėse, kad oro uoste nesusidurtumėte su nesklandumais. Papildomai paimkite vaistų nuo skausmo, pykinimo, viduriavimo, virškinimo, peršalimo ligų. Juk susirgus jų geriau turėti po ranka, nei ieškoti, kur įsigyti“ – pataria J. Ališauskas.

Keliaujantiems su vaikais, šeimos gydytojas siūlo nepamiršti vaistų nuo alergijos, net jeigu anksčiau ir nesate jos pastebėję.

„Atsižvelgiant į atostogų kryptį, patarčiau pagalvoti ir apie rekomenduojamas vakcinas, tačiau dėl jų būtina pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju“, – patarimais dalijasi pašnekovas.

Išvykų metu jis taip pat rekomenduoja atsižvelgti į geriamo vandens kokybę – jei šalyje vanduo iš krano yra negeriamas, reikėtų vengti ir gėrimų su ledukais. Dažnai būtent gėrimuose naudojami ledukai tampa atostogų, praleistų lovoje, priežastimi.

Kreta

Pasirūpinkite draudimu

„Tez Tour“ kelionių organizatoriaus atstovė atkreipia dėmesį, kad vykstant į užsienio šalis, verta pasirūpinti ne tik savo, bet ir kartu keliaujančių šeimos narių draudimu.

„Visi keliautojai prieš kelionę turėtų pasirūpinti kelionės bei medicininių išlaidų draudimu. Nutikus neplanuotoms situacijoms ar užklupus ligai, bus galima jaustis saugiai ir užtikrintai dėl patirtų išlaidų kompensacijos“, – pataria I. Aukštuolytė.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė
Publicum
+37060636717
vaida.kuose@publicum.lt

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA