Atostogos ilgojo savaitgalio metu: trys patarimai, padėsiantys išvengti nepageidaujamo streso

Kokius paprastus žingsnius svarbu atlikti prieš kelionę, kad atostogos nesukeltų streso?
Savaitgalio kelionės - pexels.nuotr.

Išvykdami atostogų, nekantraujame atsipalaiduoti ir patirti naujų įspūdžių. Skubėdami įšokti į trumpas atostogas, planuojamas ilgųjų savaitgalių metu, ne visuomet tinkamai pasiruošiame kelionei, todėl atostogų metu galime susidurti su nemaloniais nesklandumais: užblokuota mokėjimo kortele, dingusiu bagažu ar automobilio nuomos problemomis.

Kokius paprastus žingsnius svarbu atlikti prieš kelionę, kad atostogos nesukeltų streso?

Pasidomėkite mokėjimo kortelės privalumais

Kelionės planavimą verta pradėti pasitikrinant, ar turima mokėjimo koretelė – debeto, ar kredito. Ši informacija būna nurodyta ant kiekvienos kortelės.

REKLAMA

„Kasdieniam vartojimui, neplanuojant didesnių pirkinių, daugeliui užtenka debeto kortelės, tačiau keliaujant išryškėja kredito kortelės privalumai. Jos dažniausiai prireiks norint išsinuomoti automobilį. Be to, kredito kortelės dažnai turi ir papildomų naudų: kelionių draudimą ar draudimą nuo nelaimingų atsitikimų“, – mokėjimo kortelių skirtumus aiškina „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.

Romas Čereška | Citadele

Anot jo, pasitikrinus, kokias papildomas paslaugas suteikia turima mokėjimo kortelė, kokiomis sąlygomis – ar galioja tik kortelės turėtojui, ar ir jo šeimai – gali neprireikti draustis papildomai ir taip galima sutaupyti nemažą sumą pinigų.

Kai kurios kortelės turi specialų kelionių draudimą, kuris ne tik padengia būtinąsias medicinines išlaidas, bet ir suteikia kompensaciją dingus ar vėluojant bagažui, vėluojant ar praleidus jungiamąjį skrydį, leidžia apsilankyti oro uostų VIP salėse, atsitikus eismo įvykiui, padengs išskaitą pagal transporto nuomos sutartį.

Pasitikrinkite, ar kortelė veiks atostogų šalyje

„Finansinio sukčiavimo atvejai – labai skaudūs, todėl bankai daug dėmesio skiria prevencijai. Vienas iš būdų – sustabdyti įtartinus mokėjimus ar netgi blokuoti pačią kortelę, jei ja atsiskaitoma neįprastomis sumomis ar neįprastoje vietoje, – aiškina Romas Čereška. – Todėl prieš kelionę pasitikrinkite interneto banke ar mobiliojoje programėlėje, ar jūsų mokėjimo kortelė veiks toje šalyje ar regione, į kurį keliaujate.“

Ten pat verta pasitikrinti ir grynųjų išėmimo limitą, ar išgryninimui taikomi papildomi mokesčiai. Internete svarbu paieškoti informacijos, ar šalyje, į kurią keliaujate, labiau atsiskaitoma grynaisiais pinigais, ar kortele, ar yra priimta palikti arbatpinigių aptarnaujančiam personalui. Taip galėsite lengviau planuoti savo kelionių biudžetą.

Jeigu kortelė vis dėlto buvo užblokuota, R. Čereška pataria nedelsiant susisiekti su banku.

Laikykite atsiskaitymo priemones skirtingose vietose

Kišenvagiai aplinka besigrožintį, atsipalaidavusį turistą pastebi iš tolo. Daugelis keliautojų jau yra išmokę budriau saugoti savo daiktus viešajame transporte ar pagrindiniuose traukos objektuose, nelaikyti vertingų daiktų kišenėse.

Vis dėlto, vagysčių vis tiek nutinka, todėl norint dar labiau apsisaugoti nuo vagių, Romas Čereška pataria su savimi nesinešioti visų atsiskaitymo priemonių.

„Daugelis mokėjimo korteles yra susieję su telefonu arba atsiskaito mokėjimo žiedais, išmaniaisiais laikrodžiais. Todėl galbūt verta fizinę kortelę palikti viešbutyje? Taip sumažinsite riziką, kad įvykus nelaimei, bus pavogtos ar pamestos visos mokėjimo kortelės ir grynieji vienu metu. Kol aiškinsitės įvykį, turėsite atsarginį variantą“, – sako R. Čereška.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA