Perspektyvi profesija, apie kurią žino ne visi moksleiviai: kviečia susipažinti iš arti

Nors inžinerijos studijų patrauklumas Lietuvoje auga, ši profesija vis dar yra apgaubta mitais.

Asociacijos „Lietuvos keliai“ organizuojamas inžinerijos iššūkis skuba visas stigmas paneigti ir moksleiviams bei mokytojams leisti savo akimis įsitikinti, jog inžinieriaus darbas – labai kūrybiškas ir kupinas inovacijų. Be to, inžinieriams Lietuvoje darbo bus visada, o kone labiausiai čia vilioja itin dideli atlyginimai.

Liko 18 dienų, kai dar galima registruotis ir dalyvauti 9–ųjų klasių moksleiviams skirtame inžinerijos iššūkyje „Keliai į ateitį“. Jaunuoliai čia kviečiami susipažinti su itin perspektyvia profesija, komandose atliekant įtraukiančias kūrybines užduotis. Be to, dalyvių laukia šaunūs prizai: išskirtinė praktika žiedinių lenktynių komandoje, galimybė pasivažinėti sportiniu automobiliu ir ne tik.

REKLAMA

Patraukli profesija, apie kurią moksleiviai žino nedaug

Konkurso „Keliai į ateitį“ tikslas – sudominti moksleivius kelių ir statybos inžinerija, teigia konkursą organizuojančios asociacijos „Lietuvos keliai“ vykdantysis direktorius Šarūnas Frolenko.

„Kelių inžinerija – itin perspektyvi sritis tiek studijų, tiek karjeros atžvilgiu. Darbo inžinieriams Lietuvoje ir visoje Europoje bus visada. Deja, jaunesniųjų klasių moksleiviai apie šią profesiją dažniausiai žino nedaug, todėl kartu su mokytojų pagalba norime jaunuosius talentus pakviesti domėtis karjeros galimybėmis šioje srityje“, – registruotis ir dalyvauti konkurse kviečia Š. Frolenko.

Organizatoriaus teigimu, moksleiviams inžinerijos studijos iš pirmo žvilgsnio kartais atrodo sudėtingos ar net nuobodžios, tačiau taip tikrai nėra – tuo galima įsitikinti jau dabar sudalyvavus inžinerijos iššūkyje.

Kaip pažymi AB „Kauno tiltai“ atstovė Giedrė Lekavičienė, jaunųjų dalyvių čia lauks ne tik smagios užduotys, suteikiančios progą įdomiai ir kokybiškai praleisti laiką su bendraklasiais, bet ir išskirtiniai prizai.

„Konkurso užduotys sudarytos taip, kad primintų ne kontrolinį darbą, o veikiau smagų žaidimą. Norime suteikti galimybę moksleiviams patyrinėti ir išbandyti kažką naujo bei susidomėti profesinę savirealizaciją žadančią, įvairias karjeros alternatyvas siūlančia bei gerai apmokama – kelių ar statybos inžinieriaus – profesija. Jos, nors kol kas gana nišinės, patrauklumas Lietuvoje pastaraisiais metais tik auga. Kodėl – sužinokite sudalyvavę konkurse“, – šypsosi G. Lekavičienė.

Apdovanos išskirtiniais prizais

Iki gegužės 17 d. vyksta asociacijos „Lietuvos keliai“ organizuojamas inžinerijos iššūkis, kuriame savo jėgas išbandyti ir smagiai praleisti laiką gali 9–ųjų klasių bendrojo lavinimo dalykų mokyklų moksleiviai ir juos ruošiantys pedagogai.

Konkursas devintųjų klasių moksleivius siekia paskatinti mokytis fizikos, chemijos ir kitų STEAM dalykų, sudaryti sąlygas tiksliųjų mokslų teorines žinias praktiškai taikyti savo kasdienėje veikloje.

Konkurso laimėtojai bus apdovanoti įvairiais prizais: išskirtine praktika profesionalioje „KTK Racing Division“ žiedinių lenktynių komandoje, galimybe pasivažinėti sportiniu automobiliu žiedinių lenktynių trasoje, dienos praktikomis kelių tiesimo bei medžiagų gamybos įmonėse, kelių ir tiltų statybos objektuose, kelių profesionalus ruošiančiose mokslo įstaigose, partnerių suvenyrais.

Registracija ir daugiau informacijos – interneto svetainėje www.lietuvoskeliai.lt/inzinerijosissukis/

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA