Spaudos atgavimo diena Šiauliuose: Įsipareigojimas tęsti istoriją ir saugoti vertybes

Mūsų bendra istorija ir paveldas yra mūsų stiprybės šaltinis, kuris visada turėtų būti vertinamas ir saugomas.
Šiaulių apskrities buvę ir esami žurnalistai | Leono Nekrašo nuotrauka

Gegužės 7-ąją, Lietuvoje minimą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus bendruomenė ir žurnalistai susitiko Šiaulių Prisikėlimo aikštėje.

Šis simbolinis minėjimas priminė valdžios represijas, kurios kankino kiekvieną, siekiantį išlaikyti tautinę tapatybę – kalbą, knygų leidybą, spaudą, laisvą žodį. Bet net ir tamsiausiuose laikotarpiuose, žmonės, puoselėdami savo kultūrą ir identitetą, drąsiai kovėsi už žinių sklaidą ir laisvą žodį.

Spaudos ąžuolas 2024-05-07 | Leono Nekrašo nuotrauka

Susirinkusieji siekdami atnaujinti prisiminimus ir išlaikyti ryšį su praeitimi, Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkės Jūratės Sobutienės kvietimu, įamžino vietoje senojojo spaudos darbuotojų ąžuolo pasodintą medį – „Spaudos ąžuolą“.

REKLAMA

Atminimas 2024-05-07 | Leono Nekrašo nuotrauka

„Kiekvienas prisiminimas yra ne tik garbės ženklas, bet ir įsipareigojimas tęsti kovą už žurnalistinę laisvę ir profesionalumą. Šis simbolis yra bendras objektas, kuriam reikia skirti ypatingą priežiūrą ir meilę, kad jis taptų ilgaamžiu prisiminimu apie mūsų pastarąją praeitį ir ryžtą kovoti už ateitį.“ – kalbėjo J. Sobutienė.

Renginys ne tik priminė mums mūsų praeitį, bet ir skatino žvelgti į ateitį su viltimi ir ryžtu.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkė Jūratė Sobutienė | Leono Nekrašo nuotrauka

„Visi žinome Lietuvos istoriją, žinome, kad net 40 metų buvo draudžiamas lietuviškas žodis. Įdomu tai, kad per tą laikotarpį kaip tik išaugo, suklestėjo lietuviška leidyba. Dabar gyvename kitokiame laikotarpyje – niekas lietuviškai rašyti mums nedraudžia, nevaržo, bet žiniasklaida išgyvena ne pačius geriausius laikus. Galvokime geriau taip: jei kažkur kažką nukapoja, iškasa, atsodina, tai ir mes gyvensime taip pat“, – susirinkusiems pasakojo LŽS Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkė.

Mūsų bendra istorija ir paveldas yra mūsų stiprybės šaltinis, kuris visada turėtų būti vertinamas ir saugomas.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA