RSS turinio sindikavimas: kas tai yra ir kaip tai padaryti?

Atsižvelgiant į tai, kokia veiksminga gali būti sindikuoto turinio komunikacija, kyla klausimas, kodėl  tiek nedaug interneto svetainių savininkų naudoja šią priemonę.

RSS (angl. Really Simple Syndication – tikrai paprastas surinkimas) turinio sindikavimas naudingas tuomet kai ieškote lengvo ir nebrangaus būdo padidinti lankytojų srautą į savo svetainę.  Ši dažnai nepastebima, organizacijos komunikacijos priemonė yra labai efektyvus būdas pagerinti matomumą internete ir pritraukti daugiau lankytojų į svetainę.

Atsižvelgiant į tai, kokia veiksminga gali būti sindikuoto turinio komunikacija, kyla klausimas, kodėl  tiek nedaug interneto svetainių savininkų naudoja šią priemonę. Daugeliu atvejų priežastis paprasta – trūksta informacijos kaip tai padaryti.

Jei ir Jūs ieškote sprendimų kaip padidinti lankytojų skaičių, tačiau apie RSS sindikuotą turinį žinote nedaug, tada esate tinkamoje vietoje. Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie RSS turinio sindikavimą – kas tai yra, kaip tai padaryti ir naudą, kurią jis gali duoti. Pasiruošę?

REKLAMA

Kas yra RSS turinio sindikavimas?

Iš esmės tai organizacijos teikiamos informacijos / pranešimų spaudai / naujienų platinimas, talpinant Jūsų sukurtą turinį į kitas svetaines. Jums gali kilti klausimas: kodėl aš tai turiu daryti, kai mano pagrindinis tikslas yra pritraukti lankytojus į savo svetainę, o ne kieno nors kito?

Priežastis, kodėl turėtumėte skelbti turinį trečiosios šalies svetainėse, yra ta, kad tai padeda pasiekti didesnę auditoriją ir padidinti Jūsų parengtos informacijos parodymus. Kuo daugiau žmonių pamatys Jūsų sukurtą, aktualų turinį, tuo daugiau lankytojų turėsite. Tai investicija į Jūsų interneto svetainę.

Interneto svetainei, kurioje skelbiate pagrindinę informaciją bus naudinga jei turinį patalpinsite tinkamose vietose, išplėste to turinio pasiekiamumą ir padėsite didinti savo prekės ženklo žinomumą internete. Galutinis tikslas – padidėjęs svetainės lankytojų skaičius, tuo pačiu ir didesnis potencialių klientų apsilankymų generavimas.

Kaip RSS turinio sindikavimas atrodo praktiškai? Tai keturių etapų procesas.

  1. Parengtą turinį skelbiate savo interneto svetainėje.
  2. Savo interneto svetainę registruojate turinio sindikavimo paslaugas teikiančiose sistemose per toje pačioje sistemoje veikiantį naujienų agregatorių.
  3. Nepamirštate savo svetainėje pateikiamame turinyje patalpinti reikiamas nuorodas į pradinį įtrauktos kūrinį, kad skaitytojai galėtų lengvai apsilankyti Jūsų svetainėje.
  4. Lankytojai patenka į Jūsų svetainę ir gali sužinoti daugiau informacijos apie Jūsų prekės ženklą, Jūsų siūlomas prekes ir/ar paslaugas.

Atrodo gana paprasta ir aiški nauda. Tačiau tai nėra tobula strategija. Daugelis ekspertų pataria atsargiai naudoti sindikuotą turinį kaip SEO įrankį, nes paieškos sistemos reitingai gali trečiosios šalies interneto svetainę, kurioje pateikiamas turinys, įvertinti aukščiau nei pirminiame šaltinyje pateiktą informaciją. Jei Jūsų turinys paskelbtas be tikslo, be nuorodų ir jokių žymų, tada „Google“ gali tai suprasti kaip pasikartojantį turinį, turintį piktų kėslų.

Nepaisant to, interneto svetainės RSS turinio sindikavimas turi daugiau privalumų ir juos verta aptarti, o patikimos, tinklalapių turinio sindikavimo paslaugas teikiančios sistemos, pasirūpins Jūsų autorytės užtikrinimu ir Jūsų pateiktų straipnių parengimu tinkamai informacijos sklaidai.

RSS turinio sindikavimo pavyzdžiai

Yra įvairių būdų skelbti Jūsų sukurtą turinį. Galite visus straipsnius / naujienas / pranešimus spaudai arba tik jų ištraukas skelbti socialinės žiniasklaidos svetainėse, tokiose kaip „Facebook“, „LinkedIn“ ir „Twitter“, arba galite platinti savo turinį el. paštu – savo parengtas publikacijas ir informaciją siųsdami naujienų portalams ar laikraščiams.

Lietuvos regionų naujienų portalas „Miesto naujienos“ siūlo Jūsų parengtą ir per naujienų agregatorių surinktą turinį platinti naudojant Jūsų interneto svetainėje įdiegtus RSS sklaidos kanalus. Šis organizacijos komunikacijos pranešimų platinimo metodas leidžia Jūsų interneto svetainės lankytojams patiems gauti tinklaraščio atnaujinimus į savo informacijos santraukų skaitytuvus telefone, plančetėje ar kompiuteryje.

Be to RSS turinio sindikavimas, leidžia automatiškai skaityti ir rinkti (agreguoti) pageidavimą išreiškusios interneto svetainės turinį ir paskelbti jį naujienų portale. Mainais Jūs gausite savo interneto svetainės, prekės ženklo, prekių ir/ar paslaugų pristatymą papildomai skaitytojų auditorijai ir atgalines nuorodas į Jūsų nurodytą interneto svetainę, prekę ar paslaugą.

Kas nėra RSS turinio sindikavimas? Apžvelgėme tai, kas yra RSS turinio sindikavimas, o dabar pakalbėkime apie tai, kas nėra RSS turinio sindikavimas. Turinio sindikavimas gali būti Jūsų sukurto internetinio turinio rinkodaros strategijos dalis, tačiau yra esminių skirtumų, kuriuos reikia žinoti.

Pavyzdžiui, „Svečio“ įrašų paskelbimas nėra RSS turinio sindikavimas, nes tai reiškia originalaus straipsnio, kuris paskelbtas kitoje svetainėje, patalpinimą. RSS turinio sindikavimas apima automatizuotą Jūsų svetainėje esančio straipsnio paėmimą ir pakartotinį paskelbimą įvairiose skirtingose ​​​​svetainėse, platformose ir socialiniuose tinkluose pagal tinkamas auditorijas.

„Svečių“ skelbimus naudokite santykiams užmegzti ir norėdami pristatyti save ar savo organizaciją naujai auditorijai. RSS turinio sindikavimo tikslas yra padidinti Jūsų turinio matomumą. Abi šios strategijos yra naudojamos siekiant padidinti svetainės srautą ir padidinti prekės ženklo žinomumą.

RSS turinio sindikavimas taip pat skiriasi ir nuo turinio perkėlimo – kai perkeliate turinį, paimate vieną turinio dalį ir naudojate ją kitoje laikmenoje (pavyzdžiui, vaizdo įrašą paverčiate tinklaraščio įrašu, tinklalaide, infografiku ir pan.). RSS turinio sindikavimui yra naudojamas tas pats turinys. Taigi pereikime prie jūsų turinio sindikavimo strategijos.

Kaip pradėti RSS turinio sindikavimą?

Pasiruošę pradėti naudoti RSS turinio sindikavimą, kad padidintumėte savo sukurtos informacijos pasiekiamumą, padidintumėte prekės ženklo žinomumą ir pritrauktumėte daugiau svetainės lankytojų? Prieš pradėdami procesą, turite žinoti.

RSS turinio sindikavimas gali būti labai vertinga Jūsų organizacijos turinio rinkodaros strategijos dalis, tačiau tik tuo atveju, jei pasirenkate tinkamus RSS turinio sindikavimo pagalba surinktos informacijos sklaidos partnerius ir laikotės geriausios tinklaraščių turinio sindikavimo praktikos.

Pradėkime nuo pagrindų. Toliau pateikiame trijų žingsnių procesą, kad Jūsų RSS turinio sindikavimo strategija būtų sėkminga.

RSS turinio sindikavimas – 1 veiksmas: sukurkite ir patalpinkite turinį savo interneto svetainėje

Daugelis interneto svetainių savininkų kuria, jų nuomone, kokybišką turinį ir tikisi, kad visi žiniatinklio vartotojai su jais sutinka, bet tai neteisingas požiūris. Tikslas yra sukurti turinį, kurį Jūsų tikslinė auditorija laiko „puikiu“, kad ir koks jis būtų, o taip pat, kad Jūsų sukurtas turinys pasiektų būtent, jau ankščiau paminėtą tikslinę auditoriją.

Norėdami sudominti auditoriją, turėsite:

  • nuolat kurti kokybišką turinį – naujienas – rekomendacijas – apžvalgas ir k.t.,
  • užtikrinti, kad sutelkėte dėmesį į Jūsų tikslinei auditorijai svarbias temas,
  • užtikrinti, kad periodiškai turėtumėte ką nors įdomaus pasakyti tomis temomis.

Kai turėsite turinį, turėsite nustatyti trečiųjų šalių svetaines – RSS turinio sindikavimo platformas, kuriose kalbama tokiomis pat temomis. Gerai, jei jų auditorija šiek tiek skiriasi nuo Jūsų turimos auditorijos, nes tai leis Jums pasiekti naujus vartotojus, ne tik tuos, kurie jau žino apie Jus.

RSS turinio sindikavimas – 2 veiksmas: priskirkite tinkamus kanalus

Jūsų turinys jau talpinamas Jūsų svetainėje? RSS turinio sindikavimo tikslas yra skleisti žinią talpinant turinį kitose svetainėse. Turite gerai apgalvoti, kurie RSS turinio sindikavimo kanalai labiau atitiks Jūsų poreikius.

RSS turinio sindikavimo tinklai yra interneto svetainių arba interneto platformų grupės, kurios bendradarbiauja ir yra susietos tarpusavyje, platindamos ir reklamuodamos Jūsų turinį. Prisijungimas prie jų gali būti labai naudingas, tačiau tik pasirinkus tinkamą tinklą.

RSS turinio sindikavimas – 3 veiksmas: prisijunkite prie tinkamo naujienų agregatoriaus

RSS turinio sindikavimo tinkle esančios svetainės paprastai skelbia viena kitos turinį dėl abipusiai naudingų priežasčių. Prisijungę prie tinkamo agregatoriaus (surinkėjo), gausite naudos iš kitokio Jūsų sukurtos informacijos pateikimo, lengvo turinio platinimo ir naujų santykių su naujomis auditorijomis ir kitais turinio kūrėjais.

• Atminkite: labai svarbu kritiškai įvertinti sindikavimo tinklo kokybę, kad būtų užtikrinta, jog skelbiamas turinys yra geras, susijusios svetainės turi gerą reputaciją, nes žemos kokybės sindikatas gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

• Atminkite: turinio sindikavimas išpopuliarėjo dėl veiksmingumo pasiekiant platesnę auditoriją ir pritraukiant srautą į svetainę. Tai nebrangi organizacijos komunikacijos strategija, kuri gali duoti puikių rezultatų, jei tai daroma teisingai, tiek svetainių savininkams, norintiems gauti maksimalią naudą iš savo turinio, tiek pakartotinai skelbiantiems turinį, kurie nori nuoseklaus ir kokybiško informacijos srauto.

Pradėjus naudoti RSS turinio sindikavimą, turėsite stebėti našumą ir prireikus koreguoti. Jei nematote sėkmės, kurios tikėjotės, gali tekti pakeisti sindikavimo temas, turinį arba dažnį.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA