Savaitgalį Šiauliuose įspūdingi bolidai ir kova dėl geriausio Lietuvos drifterio vardo

Lietuvos drifto atstovai Indrė Senkutė, Deimantė Radzevičiūtė ir Aivaras Maciulevičius dalinasi pasiruošimo akimirkomis bei neslapia susikaupusio jaudulio prieš Didįjį drifto sezono atidarymą.
Asmeninis A. Maciulevičiaus archyvas

Visą savaitgalį balandžio 12-14 dienomis, Šiaulių arenos teritorijoje šurmuliuos gausus būrys žiūrovų ir dalyvių. Lietuvos drifto atstovai Indrė Senkutė, Deimantė Radzevičiūtė ir Aivaras Maciulevičius dalinasi pasiruošimo akimirkomis bei neslapia susikaupusio jaudulio prieš Didįjį drifto sezono atidarymą.

Jaudulys prieš varžybas – geras ženklas

Jau dešimtmetį trasoje slystanti sportininkė Deimantė Radzevičiūtė teigė, kad jausti įtampą ir minimalų nerimą prieš varžybas yra visiškai normalu.

Nuotrauka iš asmeninio D. Radževičiūtės archyvo

„Nesvarbu ar tu važiuoji metus, mėnesį, ar dešimt metų. Jaudulys yra ir aš visada sakau, kad jei nebūtų to streso, jaudulio ir tų drebančių rankų prieš startą, vadinasi, kad nieko gero nebus. Geriau, kai jis yra, tada supranti, kad važiuoji“, – patirtimi dalinosi mergina.

REKLAMA

Dar viena profesionali drifterė Indrė Senkutė, paklausta apie priešvaržybinį stresą ir kas padeda nusiraminti, atskleidė savo ritualo paslaptį.

Asmeninis I. Senkutės archyvas

„Turiu ne vieną ritualą, o jį pasirenku ir pritaikau pagal situaciją. Visada stengiuosi atlikti tam tikrus kvėpavimo pratimus, taip susigrąžinu ryšį su savo kūnu, susidėlioju mintis. Tiesa, dažnai pasišneku su savo vilkiuku, tai pliušinis žaisliukas, pritvirtintas prie rankinio, taip mes vienas kitą nuraminame“, – šypsodamasi kalbėjo sportininkė.

Auto sporto šakos atstovas Aivaras Maciulevičius prieš varžybas stengiasi save nuteikti teigiamai ir užtikrintai.

Asmeninis A. Maciulevičiaus archyvas

„Neturiu kažkokio ypatingo ritualo, paprasčiausiai sėdi už vairo ir važiuoji. Prieš varžybas didelį dėmesį skiriu mašinos paruošimui. Svarbu, kad mašina važiuotų, o tada bandysime kažkaip laimėti“, – pasakojo vaikinas.

Driftą atnešė smalsumas

Didžiajame drifto atidarymo renginyje savo bolidu važiuosianti Deimantė Radzevičiūtė prisimena, kad į drifto pasaulį ją atnešė domėjimasis automobiliais ir technika.

Nuotrauka iš asmeninio D. Radževičiūtės archyvo

„Tai veikla, kurioje aš jaučiuosi laiminga. Nekeisčiau nieko, nes tai man atneša didžiulį procentą gerų emocijų. Kol kas savęs neįsivaizduoju kitoje sferoje. Visai nesvarbu ar tai būtų tenisas, driftas, ar futbolas, jeigu jauti, kad būtent šioje veikloje gali atiduoti 50 procentų savo gyvenimo, tuomet suvoki, kas tave iš tikrųjų sužavėjo“, – mintimis dalinosi D. Radzevičiūtė.

Drifto sporte atsiradusi Indrė Senkutė teigia, kad tai padaryti ją paskatino noras mokytis naujų dalykų.

Pauliaus Ratkausko nuotrauka – I. Senkutė

„Nemokėjau važiuoti galu varomu automobiliu žiede, norėjau tiesiog papaišyti „saules“, todėl pabandžius, supratau, kad liksiu šiame sporte. Iš esmės jaučiu didelį malonumą vairuodama, driftas man labai patinka, tačiau ši sporto šaka kartu kelia ir namažai iššūkių, liūdniausia tai, kad nėra kur treniruotis“, – kalbėjo I. Senkutė.

Išbandyti kažką naujo gyvenime panoro ir sportininkas Aivaras Maciulevičius.

Asmeninis A. Maciulevičiaus archyvas

„Gyvenime trūko naujų vėjų. Anksčiau važiuodavau su keturračiais, todėl vieną dieną nusprendžiau išmėginti ir driftą. Pabandžiau, man patiko, todėl ir esu čia“, – teigė A. Maciulevičius.

Pasiruošimas varžyboms nelengvas procesas

Paklausta kiek laiko trunka pasiruošimo procesas, Deimantė Radzevičiūtė pasakojo, kad tikslios trukmės įvardinti negalėtų, nes visada laiko skiriama skirtingai.

„Labai priklauso kaip grįžti po paskutinių varžybų ar treniruotės, kiek esi sugadinusi auotomobilį. Tikriausiai pats pasiruošimo procesas dažniausiai vyksta paskutinę minutę, paskutines valandas, nes kaip bebūtų, kasdieninis darbas yra pirmoje vietoje, todėl, kad be darbo nebūtų ir pačio drifto. Kartais, tai tampa tarsi užburtas ratas, kad ir kiek bandytume viską pasiruošti kuo anksčiau, tačiau vis tiek nutinka taip, kad paskutinę dieną atsiranda papildomų reikalų“, – kalbėjo pašnekovė.

Šonaslydžio sporto atstovė Indrė Senkutė prieš Didįjį drifto sezono atidarymą patyrė nemažai streso ir įtampos.

„Šių metų sezonui turėjau nieko nekeisti, tačiau likus gal dviems savaitėms iki varžybų, nusprendžiau pakeisti visą automobilio pakabą. Pasikeitė labai daug dalykų. Paskutinį mėnesį atsimenu kaip juodąjį laikotarpį, nes pakeitus pakabą galvojau, kad ties čia viskas ir pasibaigs, tačiau su jos keitimu atsirado per daug sukibimo, todėl tik užvakar baigėme aiškintis visus iškilusius nesklandumus. Man padėjo labai daug žmonių. Kalbant apie mano pačios pasiruošimą kaip vairuotojos, žiemos laikotarpiu daug laiko praleidau su simuliatoriumi, tobulinau vairavimo įgūdžius“, – dalinosi mergina.

Drifteris Aivaras Maciulevičius savo bolidą ruošė per visą žiemą.

„Atrodo, kad žiema truks labai ilgai ir greitai nesibaigs, tačiau visas šaltasis laikotarpis tarytum praskriejo. Visą žiemą praleidau ruošdamas savo automobilį, tačiau nespėjau jo galutinai užbaigti. Savaitgalį varžybos, o mano automobilis dar nebaigtas ruošti, gali nutikti ir taip, kad teks važiuoti su kolegos bolidu. Pasiruošimui pritrūkau maždaug dviejų mėnesių“, – teigė A. Maciulevičius.

Svarbiausia ne laimėjimai

Pašnekovė Deimantė Radzevičiūtė atvykusi į varžybas negalvoja tik apie laimėjimus, jos galvoje taip pat sukasi mintys, kaip būtų galima pasiekti išsikeltų asmeninių tikslų.

„Mano pagrindinis nusistatymas: aš visuomet mėgaujuosi tuo ką darau. Atvažiavus į varžybas stengiuosi važiuoti taip, kaip aš galiu geriausiai. Vieną dieną gali nusišypsoti sėkmė, kita diena gali atnešti nesėkmę. Stengiuosi įvykdyti visus tikslus, kuriuos esu numačiusi varžyboms. Laimėti noriu, apie tai svajoju, žinau, kad svajonės pildosi, todėl tikiu, kad ir mano išsipildys“, – pasakojo šio auto sporto šakos profesionalė.

Sportininkė Indrė Senkutė pokalbio metu pabrėžė, kad svarbiausiai yra mėgautis pačiu varžybų procesu.

„Tikriausiai kiekvienas važiuojame į varžybas su didesne ar mažesne svajone. Puikiai suprantu kiek pasikeitimų dabar įvyko su mano automobiliu, todėl savaitgalį norėčiau parodyti ką galiu geriausiai. Būčiau pati laimingiausia pasaulyje, jeigu man pavyktų užlipti ant apdovanojimų podiumo, tačiau manęs laukia dar ilgas kelias. Vis dėlto Lietuvos drifto čempionatuose vyksta stipri kova, todėl darysiu viską, kad pasiekčiau kuo geresnių rezultatų“, – dalinosi drifto entuziastė.

Aivaras Maciulevičius kalbėjo, kad vykstant į varžybas, kažkur giliai mintyse visada tikisi laimėti.

„Šiais metais mašiną patobulinome, todėl bandysime Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etape, atsidurti bent jau TOP penkiuose“, – teigė sportininkas.

Šaulių meistas atgis

Didžiajame drifto sezono atidarymo renginyje laukia didelis skaičius žiūrovų ir dalyvių, todėl jame nestigs įspūdingų vaizdų, veiklų ir staigmenų:

  • Drift TAXI,
  • RC drift,
  • BMX ir Pump Track varžybos.

Organizatoriai iš anksto nori atsiprašyti visų aplinkinių gyventojų ir nori jiems suteikti nemokamą patekimą į varžybas šeštadienį ir sekmadienį. Tiesa, penktadienio dieną renginys bus nemokamas visiems, norintiems į jį atvyki.

PROGRAMA

Balandžio 12 d. (Penktadienis) 

13:00 – 14:00 Atvykimas, tech. ir administracinės patikros

14:00 – 14:20 Dalyvių instruktažas

14:30 – 18:30 Treniruotė, Drif Taxi

18:00 – Tuning TEAM Kavageris

VilniusSliders RC drift

16:00 – 19:00 Treniruotės


Balandžio 13 d. (Šeštadienis)

LDČ Street 1 etapas

8:00 – 9:30 Atvykimas, tech. ir administracinės patikros

9:30 – 9:55 Dalyvių instruktažas 1 (Štabas)

10:00 – 11:20 Treniruotė (4 važiavimai)

11:20 – 11:40 Dalyvių instruktažas 2 (Štabas)

11:40 – 14:00 Treniruotė (4-6 važiavimai)

14:00 – Tuning TEAM car show (įleidžiami dalyviai)

14:00 – 16:20 Kvalifikacija (2 važiavimai)

16:20 – 16:40 Dalyvių instruktažas 3 (Štabas)

16:50 – 19:00 Poriniai važiavimai

19:00 – LDČ Street 1 etapo ir Tuning TEAM car show apdovanojimai

VilniusSliders RC drift

9:00 – 16:00 Treniruotės

16:00 17:00 RWD kvalifikacija

17:00 – 18:00 AWD kvalifikacija

18:00 19:00 AWD varžybos ir apdovanojimai

Šiaulių sporto centro „Dubysa“ mažųjų dviračių kroso (BMX) varžybos „Ichibanas” taurė

11:00 – 12:00 Atvykimas, treniruotė

12:00 – Varžybų pradžia


Balandžio 14 d.

LDČ Semi-PRO 1 etapas

8:30 – 9:30 Atvykimas, tech. ir administracinės patikros

9:30 – 9:55 Dalyvių instruktažas 1 (Štabas)

10:00 – 11:40 Treniruotė (4 važiavimai)

11:40 – 12:00 Dalyvių instruktažas 2 (Štabas)

12:00 – 13:40 Treniruotė (4-8 važiavimai)

13:40 – 14:00 Dalyvių instruktažas 3 (Štabas)

14:10 – 15:30 Kvalifikacija (2 važiavimai)

15:40 – 16:00 Dalyvių instruktažas 4 (Štabas)

16:10 – 18:30 Poriniai važiavimai

18:30 – Apdovanojimai

VilniusSliders RC drift

9:00 – 11:00 Treniruotės

11:00 – 12:00 RWD kvalifikacija (kas nebuvo šeštadienį)

12:00 – 14:00 RWD varžybos ir apdovanojimai

14:00 – 15:00 Treniruotės

15:00 – 16:00 RWD mėgėjų lygos varžybos ir apdovanojimai

16:00 – 17:00 Atvira trasa

Šiaulių sporto centro „Dubysa“ Pump Track varžybos „Ichibanas” taurė

11:00 – 12:00 Atvykimas, treniruotė

12:00 – Varžybų pradžia

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA