Įkurtuves švenčiančiam KU metodiniam STEAM centrui – linkėjimas tiksliuosius mokslus padaryti madingais

KU metodinio STEAM centro projekto įgyvendinimas nuo pirminių idėjų generavimo iki simbolinio įkurtuvių rakto truko kone penkerius metus, į centro infrastruktūrą investuota – apie 1,5 mln. Eur.

Klaipėdos universiteto (KU) metodinis STEAM centras balandžio 12-ąją šventė įkurtuves ir moksleivius bei jų pedagogus nuo šiol pažinimui kvies į modernų laboratorijų kompleksą, įsikūrusį istorinėje KU akademinio miestelio erdvėje.

KU metodinis STEAM centras – pirmasis iš trijų Lietuvoje numatytų sukurti metodinių centrų. Jo komanda veiklą pradėjo 2023-iųjų rugsėjo 1-ąją, o oficialiai duris atvėręs naujas laboratorijų kompleksas tik padidins centro veiklos galimybes ir Vakarų Lietuvoje kurs naujas, 7-12 klasių jaunuoliams pritaikytas mokslinio pažinimo metodikas.

„Įkurtuvės ne tik šventė, bet ir KU įsipareigojimas kurti naują madą, kad STEM specialybės, tie dalykai, kurie kartais pateikiami, kaip sunkiau išmokstami, vėl taptų madingi“,- kalbėjo į atidarymo renginį atvykęs Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras. Jo teigimu, naujos technologijos, nauja įranga ir pastatai gali padėti moksleiviams patikėti, kad tikslieji mokslai gali būti jų gyvenimo kelias, padėti jiems atrasti technologijas iš naujo, rinktis universitetus ir mokslininkų kelią. „Lietuvai tai svarbu. Jeigu mes norime būti pažangi, didelę pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos šalimi, mums reikia, kad STEM užkratas išplistų“,- pažymėjo ministerijos atstovas.

REKLAMA

Simbolinį įkurtuvių raktą perėmusi KU metodinio STEAM centro vadovė dr. Aelita Bredelytė džiaugėsi atsiveriančiomis naujomis galimybės. „STEAM esmė – ne pastatai ir ne įrenginiai, o naujos idėjos, kurios gimsta ir yra įgyvendinamos kūrybiškai panaudojant turimas žinias bei technines galimybes. Taip su komanda įsivaizduojame šio komplekso darbą, tokiu keliu kreipsime visus mūsų centro lankytojus: mažiau monotonijos, daugiau pažinimo per patyrimą ir kūrybos“,- sakė centro vadovė.  

Atidarymo šventėje dalyvavo Klaipėdos miesto vadovai, verslo bendruomenės atstovai, svečiai iš Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių, švietimo sistemos darbuotojai. Pasak KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, pedagogai ypač reikšmingi naujojo centro komandos veiklos partneriai.

„Sieksime jiems suteikti papildomų kompetencijų ir instrumentų kreipti jaunimą kūrybiško, disciplinų ribas peržengiančio tobulėjimo link“,- akcentavo KU rektorius.

KU metodiniame STEAM centre veiks biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT ir specializuota jūrinė laboratorijos, FabLab skaitmeninė gamybos technologijų erdvė. Atskira STEAM klasė įkurta Kopgalyje, greta KU Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos. Centre suburtos komandos padedami 7-12 klasių mokiniai galės vykdyti biologijos ir chemijos tiriamuosius darbus, gilintis į fizikos reiškinius, spręsti inžinerijos uždavinius, 3D spausdintuvu gaminti plastiko gaminius, valdyti robotus ir dronus, tirti žuvų gyvenseną, analizuoti su jūrine problematika susijusius mokslinius iššūkius ir kt. veiklas. Čia taip pat bus vykdomos STEAM dalykų kvalifikacijos tobulinimo programos pedagogams. KU metodiniame STEAM centre be administracijos personalo dirba 6 metodininkai ir laborantai, metodininkai turi pedagoginius ir mokslo laipsnius.

Simbolinės juostelės perkirpimo ceremonijai asistavo du robotai-humanoidai Pipiras ir Eglė, publiką pradžiuginę dar nematytos stilistikos šokiu. Beje, Pipiras, sparčiai besimokantis lietuvių kalbos, taip pat pristatomas kaip KU metodinio STEAM centro komandos narys.

Atidarymo svečiai turėjo galimybę apžiūrėti naujas laboratorijas, stebėti komandos parengtas veiklas.

KU metodinio STEAM centro projekto įgyvendinimas nuo pirminių idėjų generavimo iki simbolinio įkurtuvių rakto truko kone penkerius metus, į centro infrastruktūrą investuota – apie 1,5 mln. Eur.

Pridėti komentarą

Parašykite komentarą

Sekite svarbiausias naujienas

Paspausdami mygtuką Prenumeruoti patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų Redakcine politika ir Privatumo politika
REKLAMA